Oyuncak Ce Standartları Nelerdir?

Hızlı Teklif Al
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Ad Soyad

Hizmet ve performans yönetimi konusunda kalitelerini artırmayı hedefleyen kuruluşların gelişimine katkı sağlamayı ve hedeflerine ulaşırken, başarılarına ortak olmayı amaçlıyoruz.

Sistem Kalite
Yönetici, Sistem Kalite
Nasıl yardım edebiliriz?

Danışmanlık almak için 444 22 41 iletişim hattından bizi arayın veya çevrimiçi olarak danışmanlarımıza yazın!

Oyuncak Ce Standartları Nelerdir?

Oyuncaklar, çocukların güvenliği için belirli standartlara uygun olmalıdır. Oyuncaklarla ilgili standartlar, CE (Conformité Européene) işaretiyle belirtilir ve Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde zorunludur. Oyuncakların CE işareti taşıması, AB pazarına satılmak için gereklidir.

CE işareti, üreticinin veya ithalatçının, oyuncakların Avrupa Birliği mevzuatına uygun olduğunu belirtir. Ayrıca, oyuncaklarla ilgili standartlar, Avrupa Oyuncak Güvenlik Direktifi (EN 71) tarafından belirlenir. Bu direktif, oyuncakların tasarımı, üretimi ve satışı ile ilgili tüm yasal gereklilikleri kapsar.

EN 71, oyuncakların fiziksel, kimyasal, mekanik ve yanma özellikleri gibi çeşitli faktörlere göre test edilmesini gerektirir. Ayrıca, oyuncaklar üzerindeki uyarılar, yaş sınırlandırmaları, ambalajlama ve etiketleme de EN 71 standardına göre belirlenir.

Bununla birlikte, CE işareti sadece oyuncakların güvenliği ile ilgilidir ve kalite veya performansı garanti etmez. Kalite ve performans, özellikle elektronik oyuncaklar için, diğer standartlarla belirlenebilir.